Trojice maskovaných pachatelů ozbrojených dvěma pistolemi, kteří si podle předběžných zjištění odnesli hodinky za téměř sedm milionů korun, vtrhla do prodejny v půl šesté večer. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Pachatelé totiž „hospodařili" v prodejně sami, naznačila Hana Jeřábková z ředitelství pražské policie. „Nic netušící prodavačka se ihned po jejich vniknutí do prodejny utíkala schovat do zázemí," konstatovala Jeřábková, že lupiči měli volné pole působnosti. Kriminalisté, kteří případ vyšetřují, ale budou mít i tak zmapovaný každý krok zlosynů i jejich pohyb. Co se v přepadené prodejně přesně odehrávalo, zjistí z kamerových záznamů. O tom, že na místě muselo být rušno, svědčí rozbité masivní sklo s obrovským otvorem, jímž si pachatelé zajistili přístup ke zboží ve výloze.

Lupiči podle policejních detektivů museli mít k dispozici více aut. Jedním z místa činu ujeli i s kořistí, druhé zanechali poblíž. Tmavý vůz BMW, podle všeho kradený a prokazatelně vybavený registračními značkami odcizenými z jiného auta, zůstal stát uprostřed ulice, která je kde v blízkosti Václavského náměstí jednosměrkou, a bránil průjezdu až do chvíle, než ho v závěru šetření na místě policisté nechali odvézt k expertizám (značky ale k dalšímu zkoumání sejmuli ještě během šetření na místě). Předtím bavorák pro jistotu obhlédli i pyrotechnik a psovod se psem. Bránit provozu tak, aby namohlo projet žádné další auto, byla nepochybně součást plánu lupičů.

Právě ohledání odstaveného auta, stejně jako poznatky z místa činu i z vyhodnocení kamerových záznamů by podle Jeřábkové mohly přinést cenné stopy pro další pátrání. Už krátce po loupeži ale policie připustila, že bude spoléhat i na spolupráci občanů a uvítá postřehy svědků k tomuto zločinu – byť i dění v ulicích monitoruje kamerový systém. „Žádáme veřejnost o poskytnutí jakýchkoliv informací, které by mohly kriminalistům pomoci při pátrání po pachatelích. Přijmou je operátoři tísňové linky 158," konstatovala Jeřábková.