Objevili se zcela nečekaně; přepadená žena si jich všimla ve chvíli, kdy se k ní přitočili a jeden z pachatelů ji oslovil vulgárním výrazem. O co mu jde, „vybalil" hned vzápětí: s nožem v ruce ženu vyzval, aby mu dala peněženku. Dostal ji; proti kudle toho člověk bez speciálního výcviku mnoho nezmůže – stejně jako proti zjevné přesile.

Muže zachytila kamera 

Přepadení ovšem ještě nebylo u konce. Pachatelům neuniklo, že žena měla na roce značkové hodinky, které jí také uloupili, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. „Pak do ní jeden z nich strčil, až upadla na zem, a dali se na útěk," konstatoval.

Kriminalisté zjistili, že podezřelý, který ženu přepadl, zamířil rovnou k bankomatu. Už několik minut po přepadení ho zachytila bezpečnostní kamera v ulici Antala Staška, jak prostřednictvím ženiny bankovní karty vybírá hotovost v řádu desetitisíců.

Útočník skrýval svou tvář 

Dobře si přitom uvědomoval, že ho kamera zabírá, a snažil se uniknout odhalení. Zakrýval svou tvář – a to skutečně velmi účinně – nicméně detektivové věří, že díky přispění všímavých občanů to podezřelému nakonec nebude nic platné.

„I když se muž při výběru peněz maskoval kapucí, šátkem a čepicí, kriminalisté přesto doufají, že by ho mohl někdo poznat podle oblečení," konstatoval Daněk. Záběry policisté ve středu zveřejnili a vyzývají každého, kdo má jakoukoli informaci, jež by mohla vést k dopadení pachatelů, aby se ozval na linku 158.

Pokud se podezřelé podaří najít a dopadnout, u soudu by se měli zpovídat z loupeže a z neoprávněného opatření platební karty. V případě odsouzení vy mohl být ve hře až desetiletý trest odnětí svobody.

Hledají se statný muž a hubeňourV souvislosti s loupeží hledá policie dva předpokládané třicátníky – jednoho většího a druhého menšího. Mohutnějšímu z mužů může být odhadem mezi 25 a 40 lety. Zhruba stokilový pořízek, který měl na sobě tmavé oblečení a maskoval se kapucí, měří asi 190 cm. Hovořil česky s romským přízvukem. Také druhý muž si oblékl tmavé oblečení; na hlavě měl čepici s kšiltem. Tento muž v odhadovaném věku do 30 let je štíhlý; měří asi 170 – 175 cm.

Čtěte také: Seniorku droboučký mladík neváhal vláčet po zemi