Dosud neznámému svědkovi, který se ve správný čas objevil na pravém místě a pachatele loupeže okřikl, také přepadená vděčí za to, že násilníci utekli bez toho, že by jí cokoli sebrali.

Loupežné přepadení šetří detektivové z pražské Palmovky od 5. března. Dosud neznámí zločinci tehdy udeřili hodinu po poledni v Lukavecké ulici, kde přepadli 51letou ženu mířící do prodejny potravin v Náchodské.

„Žena držela v ruce igelitovou tašku, kde měla uloženou peněženku s hotovostí a platební kartou. Zezadu k ní přistoupili dva neznámí muži. Jeden ji udeřil do zad tak silně, že velmi nešťastně upadla a způsobila si zranění nohy a obličeje," přiblížila Rösslerová okolnosti úvodní fáze přepadení.

close Přepadení na ulici v Horních Počernicích - místo činu. zoom_in „Vezmi jí tašku!" křikl útočník na komplice. Na oloupení oběti už ale nedošlo. Na scéně se objevil náhodný chodec, přicházející z Otovické ulice – a když na loupežníky křikl, ti vzali do zaječích. Svědek se pak věnoval pomoci napadené ženě.

O koho se jednalo, ale policisté zatím nevědí jak v případě pachatelů, tak u tohoto svědka. V souvislosti s přepadením z počátku března tedy pátrají hned po třech mužích – vedle dvojice přímých aktérů také po člověku, který incident viděl a detektivům by mohl pomoci se ztotožněním podezřelých.

Kriminalisté proto svědka žádají, aby se ozval prostřednictvím policejní tísňové linky 158. Na stejné číslo může v souvislosti s tímto případem rovněž zavolat každý, kdo by měl jakýkoli poznatek k osobám pachatelů.

Jeden větší, druhý menšíMuži, který ženu udeřil do zad, by mělo být kolem 25 let. Podezřelý tmavší pleti má střední postavu, měří kolem 180 centimetrů. Na sobě měl tmavé oblečení; přepadené utkvěla v paměti mikina s kapucí nasazenou na hlavě. Tmavou mikinu s kapoucí měl také komplic, jehož popis oděvu je přece jen bohatší: měl také tmavé džíny a tmavou bundu. V tomto případě šlo o muže podstatně menšího vzrůstu: kolem 160 cm. Jeho popis dále připomíná světlou pleť, černá vlasy střižené velmi krátce – a výraznou, ba přímo nápadnou hubenost.