Detektivové druhého policejního obvodu zjistili, že zadržení muži si 25. prosince kolem půl desáté ráno objednali Bolt, aby je dovezl na pozdější místo činu. Podle policejního mluvčího Jana Rybanského řidiči dvojic naložil několik minut od objednání v oblasti ulic Seydlerova, V Hůrkách, Petržílkova, nebo přilehlém okolí Prahy 5. Cílovou destinací byla ulice Prokopových, kde vozidlo kolem desáté hodiny zastavilo.

„Jeden z pasažérů z vozidla vystoupil a odešel směrem k nedaleké čerpací stanici v pražských Košířích v ulici Radlická. Vstoupil do prostoru čerpací stanice a vyčkal, až odejde poslední zákazník. Ihned poté namířil na zaměstnankyni krátkou střelnou zbraň, vlezl za prodejní pult, kde vzal z pokladny finanční hotovost a také kovový trezorek,“ popsal mluvčí pražské policie Rybanský.

Zločinec pak z benzinky odešel a vrátil se zpět k černému superbu. Nic netušící řidič Boltu po deseti minutách čekání odvezl oba klienty ulicemi Řeporyjská a Karlštejnská směrem na Smíchov. 

„Tímto se obracíme právě na zmíněného řidiče, kterého vnímáme jako velmi důležitého svědka této závažné trestné činnosti, aby se přihlásil na jakoukoliv policejní služebnu nebo přímo kontaktoval linku tísňového volání 158,“ vyzval Rybanský a dodal, že policie žádá o pomoc i širokou veřejnost. „Pokud máte informace, které by vedly k vyhledání řidiče nebo dokonce k jeho ztotožnění, kontaktujte taktéž linku 158.“

Kriminalisté vyhlásili touto cestou pátrání hlavně kvůli tomu, že se domnívají, že řidič by mohl svým svědectvím dopomoci k řádnému objasnění celé věci.