Tři pachatelé dnes před desátou hodinou přepadli vůz bezpečnostní agentury G4S krátce před tím, než do něj pracovníci G4S naložili peníze z centrální pošty pro Prahu 4 v ulici Na strži.

Z místa činu odjeli ke krčskému lesu a zapálili zde svůj vůz aby zametli stopy. Vrak shořelého tmavomodrého automobilu Felicia policie nalezla V Sulické ulici. Na dveřích měl žluté logo České pošty. Událost potvrdil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. „Kriminalisté prohledávají krčský les,“ řekl v pátekdopoledne. Podle zástupce České pošty Ivo Mravinace se lupičům podařilo odcizit osm milionů čtyři sta tisíc korun. „Policie po nich pátrá a to i za pomoci vrtulníku. Jsou stále na útěku,“ sdělil dále Hulan.

Přepadení se událo ještě na dvoře pošty. Mravinac uvádí, že lupiči zatarasili svou Felicií cestu pracovníkům agentury ve chvíli, kdy vynášeli kufřík z penězi z pošty přes dvůr do obrněného vozu. Jeden z pracovníků agentury byl zraněn. Podle všeho proti němu zločinci použili elektrický paralyzér. Jiřina Ernestová ze záchranky upřesnila: „Třiadvacetiletého muže jsme převezli se zraněním srdce na kardiologii do IKEMu.“