„Rychlo dávej, rychlo dávej tisícovky," sykl koutkem úst, domáhaje se tak vyšší částky. Nakonec dostal několik desítek tisíc, které si uložil do přineseného igelitového pytle. S kořistí odešel směrem do Brdičkovy ulice.

Kriminalisté II. obvodu pražské policie ve čtvrtek zveřejnili kamerové záběry a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc. Jakékoli poznatky k osobě lupiče jsou vítány na lince 158. Detektivové nevylučují, že lupičem byl Slovák – je však také možné, že se to pachatel jen snažil předstírat.

Podobně je třeba nahlížet na fakt, že s úřednicí komunikoval pouze pravou stranou úst, konkrétně zvednutým pravým koutkem. „Je možné, že pouze předstíral tělesnou vadu, aby tím zamezil své případné identifikaci," připomněla ve čtvrtek Iveta Martínková z ředitelství pražské policie.

Důlek nad bradou

Vcelku s jistotou lze konstatovat, že podezřelému z loupeže by mělo být asi mezi 30 a 35 lety. Muž světlé pleti má střední postavu; měří asi 180 centimetrů. Jeho popis dále připomíná větší důlek nad bradou a strniště vousů na tvářích. Na sobě měl pachatel černé triko s dlouhými rukávy, černé kalhoty – a na nohou bílé boty značky Nike.

„V době přepadení měl muž paruku s dlouhými černými vlasy staženými do culíku a na hlavě černou kšiltovku s obdélníkovým štítkem zlaté barvy," doplnila Martínková.