Tehdy se kolem osmé večer objevil v obchodě dosud neznámý muž, jehož vizáž už na pohled nebudila důvěru. Dotyčný třímal v ruce kuchyňský nůž – a co víc: kudla působila dojmem, že by mohla být od krve. Podivné červené skvrny měl navíc v obličeji – a přehlédnout je nebylo možné také na jeho rukou a nohou! „Děsivý vzhled," poznamenala Martínková.

Ne zrovna běžný nakupující

Také počínání dotyčného navozovalo rozmanité dojmy, rozhodně však ne pocit klidu. Návštěvník nejprve vzal z regálu plechovku s energetickým nápojem. Otevřel ji – a obsah přelil do láhve, kterou si s sebou přinesl. Rozhodně tedy nepůsobil dojmem běžného nakupujícího – byť poté se postavil do fronty u pokladny.

„Po celou dobu stále držel nůž, který nijak neskrýval. Když se pak u pokladny dostal na řadu, řekl si prodavačce o krabičku cigaret. V tom si ale žena všimla nože, a proto ustoupila několik kroků od pultu," přiblížila Martínková vývoj událostí.

„Davaj cigarety," poručil pak návštěvník. Vylekaná žena krabičku odhodila na pult – načež si návštěvník kuřivo vzal a z prodejny odkráčel. Odešel bez dalšího incidentu – ale také bez zaplacení.

Možná závislí na drogách 

Z toho, co zaznamenaly bezpečnostní kamery, detektivové vyvozují, že by se mohlo jednat o osobu závislou na drogách. O člověka, jehož chování může být zcela nevyzpytatelné.

Loupežné přepadení.

Přijít podezřelému na stopu se ovšem zatím nepodařilo, a tak se nyní kriminalisté obracejí s žádostí o pomoc při pátrání na veřejnost. Zveřejnili kamerové záznamy a žádají všímavé občany o jakékoli informace k muži, který je na nich zachycen. Předat je lze prostřednictvím tísňové linky 158.

„Kriminalisté však důrazně varují, aby se ho nikdo nepokoušel sám zadržet. Je totiž pravděpodobné, že by mohl být stále ozbrojený," upozornila Martínková.

Čtěte také: Čtyři šichty vynesly desítky tisíc