Dosud neznámý pachatel uvnitř objektu měl i tříleté dítě. Jednalo se o dcerku ženy, která v herně pracuje. 

Čtěte také: Drama u nadjezdu v Nymburce: sebevrah chtěl skočit pod vlak

Když pachatel objekt přepadl, servírka se zalekla, dcerku v obavě o její život zamkla na toaletě a utekla vyhledat pomoc. Té se jí záhy dostalo.

„Deset minut před jedenáctou předala informaci hlídka městské policie, kterou oslovila žena, která tvrdila, že je obsluhou herny poblíž ulice Štúrova. Hernu měl přepadnout muž s krátkou střelnou zbraní. Operátoři linky 158 okamžitě na místo poslali všechny dostupné hlídky," říká Tomáš Hulan, mluvčí pražské policie.

K vstupu do objektu přijeli nejen policisté pražské zásahové jednotky, ale také jejich kolegové z Útvaru rychlého nasazení Policejního prezídia ČR.

Ti poté provedli zásah, nejednalo se však o zadržení pachatele. Prioritně měli zachránit tříleté dítě, což se nakonec podařilo. "Přímo na místě poskytli policejní interventi psychickou oporu holčičce a její mamince," uvedl Hulan.

Ihned po vysvobození dítěte začala policie uvnitř budovy detailněji pátrat po lupiči, k tomu využila i psa vycvičeného na vyhledávání osob.

Nepřehlédněte: On a ona vylákali od svých obětí téměř tři miliony korun

Muži se ale z objektu podařilo uniknout. Podle prvotní informace uvnitř herny v době přepadení nebyl nikdo další kromě servírky a její dcerky. Zatím není jisté, zda se muži podařilo něco odcizit.

Podle popisu na policejním webu je hledaný mladík zhruba dvacetiletý, měří 175 centimetrů a má hubenou postavu. V obličeji má výrazné akné. V době přepadení byl oblečený do péřové prošívané bundy zelené barvy a do modrých džín.

Kriminalisté také zjistili, že pravděpodobný pachatel hernu v uplynulém týdnu nejméně dvakrát navštívil. V jeho blízkosti se tehdy - stejně jako při dnešním přepadení - pohybovala zhruba dvacetiletá dívka, která může být důležitým svědkem. Podle policie je dívka asi 175 centimetrů vysoká, střední postavy a má dlouhé blond vlasy, po levé straně vystříhané. Na očích měla brýle s masivními tmavými obroučkami.

Policie ČR odpoledne zveřejnila kamerové záznamy z herny a žádá veřejnost o pomoc při pátrání.

Kamerové záznamy z přepadení herny. | Video: Policie ČR