„To samozřejmě nebyla pravda, ale neznámý muž si trval na svém. Poškozenému sebral jeho igelitovou tašku a prohledal ji, ale nic nenašel. Možná proto dal staříkovi facku, až ten upadl na zem, kde mu agresor sebral batoh a vystoupil s ním ve stanici Roztyly," uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Zdroj: Youtube

Na nástupišti tento batoh prohledal, a když opět nic nenašel, tak seniorovi prozkoumal kapsy u kalhot. V nich našel mobilní telefon, který mu se slovy „Ten je můj!“ sebral. Senior se neměl šanci fyzicky lépe disponovanému a přibližně o třicet let mladšímu muži ubránit. Zřejmě proto celému jednání podezřelého pouze přihlížel a nezmohl se na odpor.

„Bezpečnostní kamery v metru zachytily neznámého muže, který je z loupeže podezřelý. Celý případ v současné době kriminalisté prověřují pro podezření z trestného činu loupež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody v délce až deset let. Poškozenému vznikla škoda téměř tisíc korun," sdělila mluvčí pražské policie. 

Policie zároveň děkuje občanům za pomoc při pátrání protože díky zveřejnění v médiích a na sociálních sítích se kriminalistům podařilo zjstit totožnost hledaného muže.

Zapálený bezdomovec. Místo činu.
Bezdomovec v doutnajících šatech prosil o pomoc. Nejspíš ho někdo zapálil