Pražská policie o čtrnáct dní staré události informovala v tiskové zprávě. Holešovickým areálem se procházel v dopoledních hodinách postarší pán. Přišel k němu muž a snažil se mu vytrhnout příruční tašku. „Po chvíli přetahování vytáhl muž teleskopický obušek a snažil se překonat obranu seniora. Ten se však útoku ubránil a podezřelý muž z místa utekl,“ popsala policejní mluvčí Lucie Drábková. Na přiloženém videu sleduje dění paní.

Další incident se podle Drábkové odehrál o dvě hodiny později v prodejně elektroniky u Pražské tržnice: „Podezřelý muž přišel k ženě a násilím jí vytrhl mobilní telefon z ruky a dal se na útěk. Pracovníci prodejny vyběhli za mužem ven, kde čelili fyzickému útoku vedeného obuškem. Nakonec muže doběhli, na místě ho zadrželi a předali ho policistům.“

Tento skutek byl sice vyřešen ve zkráceném přípravném řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádež (soud může uložit až dvouletý trest ve vězení), jenže pražští kriminalisté z prvního oddělení zjistili na základě kamerových záznamů, že jde v obou případech o počínání totožného muže. Policie proto žádá zmíněnou oběť loupežného přepadení nebo další poškozené či svědky incidentu, aby kontaktovali linku 158.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež a trestného činu vydírání, za což muži v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ doplnila mluvčí Drábková.

„Na základě medializace případu se ozvala na linku 158 žena, která byla svědkem loupežného přepadení. Dále však hledáme seniora, který se stal obětí trestného činu. Pokud ho na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte linku 158,“ informovala v úterý policejní mluvčí.