Okukoval sortiment, přičemž působil dojmem, že má v úmyslu utratit nějakou korunu – jen ještě přesně neví, za co. Ve skutečnosti měl ale jiné plány. Číhal na chvíli, kdy ostatní zákazníci odejdou a on zůstane v provozovně s prodavačkou sám.

Pak to přišlo. Jediným sáhnutím do kapsy se kupující proměnil v loupežníka. Vytáhl nůž a na ženu za pultem houkl: „Dej mi prachy!" Peněz z pokladny se ale nedočkal. Žena pachatele zjevně zaskočila tím, že jeho výzvu odmítla. „Tak mi dej aspoň cigára," žadonil neprůbojný lupič, o jehož počínání v úterý informoval Tomáš Hulan. S dodatkem, že nejednalo o troškaře, jelikož si řekl hned o dvě krabičky.

Ani tentokrát ale nepochodil, konstatoval Hulan. „I v tomto směru mu poškozená částečně vzdorovala, kdy sice připustila splnění požadavku, avšak v podobě maximálně jednoho balení," připomněl policista. Lupič tak utekl z přepadené trafiky s kořistí skutečně v podobě jediné krabičky.

Téměř nesnesitelný křik

A vzdaloval se prý kvapem. „Určitou motivací zmizet z místa loupeže pro něj bylo i to, že poškozená začala téměř nesnesitelně křičet," připomněl Hulan taktiku, s jejíž pomocí v krátké době odradila v Praze lupiče už druhá přepadená prodavačka.

To, že dotyčný způsobil jen minimální škodu, ale neznamená, že by po něm policisté nepátrali s vervou. Najít se ho nicméně zatím nepodařilo. Mohla by to ale změnit pomoc veřejnosti. Kriminalisté v úterý zveřejnili záběry bezpečnostních kamer a žádají všímavé svědky o pomoc.

„Každý, kdy by pachatele poznal, nebo by dokonce znal místo jeho pobytu, nechť tyto informace předá kriminalistům prvního policejního obvodu prostřednictvím linky tísňového volání 158," konstatoval Hulan.