Ten den krátce po čtrnácté hodině přišel do obchodu muž s tím, že si koupí dvě krabičky cigaret a pití. Místo peněz však ze svého batohu vytáhl teleskopický obušek a nečekaně s ním udeřil prodavačku do spánku. 

Ta se navzdory tvrdému zásahu začala bránit, obušek chytila do ruky a nechtěla ho pustit. Agresora její obrana rozčílila natolik, že jí ještě několikrát udeřil pěstí do obličeje.

Zdroj: Policie ČR

"Následně ženu strhl na zem a začal na ni křičet, že chce peníze. Zraněné se podařilo uniknout do vedlejší místnosti, kde začala volat o pomoc. Podezřelý si mezitím vzal z pultu cigarety a jako by se nic nestalo, obchod opustil," uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Kriminalisté, kteří na případu pracují, zjistili, že se muž v den přepadení do obchodu přišel několikrát podívat. Činil tak zřejmě proto, aby se na celý čin dostatečně připravil.

Pomozte lupiče najít

Podezřelý má štíhlou 170 až 175cm vysokou postavu a krátké černé nebo tmavě hnědé vlasy. V době činu byl oblečen do staré obnošené mikiny na zip a tříčtvrtečních riflových kalhot modré barvy. Nohavice byly na délku ledabyle ustřižené. Na levé kapse byl červený nápis USA.

"Celé přepadení i podezřelého zaznamenaly bezpečnostní kamery uvnitř večerky. I když má muž brýle a čepici s kšiltem, aby znesnadnil svou identifikaci, věříme, že by ho mohl někdo poznat. Pokud ano, neváhejte a kontaktujte prosím linku tísňového volání 158," požádal Rybanský o spolupráci širokou veřejnost.