Od myšlenky k činu nebylo daleko. Lupič pohrozil násilím – a o peníze si řekl. Nepochodil, ani když svůj požadavek několikrát opakoval, přičemž také opětovně vyhrožoval; aby svým slovům dodal důrazu, dokonce lomcoval autem, připomněla ve středu policista Eva Kropáčová.

„V okamžiku, kdy skrz otevřené okénko sáhl na volant, taxikář prudce otevřel dveře, kterými pachatele udeřil – a ve strachu o svůj život vyběhl z vozidla na ulici," přiblížila překotný vývoj událostí.

Muž začal být agresivní 

Lupič hned naskočil do vozu a pokusil se s ním odjet, ale marně. „Naštěstí se mu to nepovedlo," poznamenala Kropáčová. „Přepadený muž bezprostředně poté zavolal na tísňovou linku a navedl policisty na místo, kde pachatele naposledy viděl," navázala s dodatkem, že muže odpovídajícího popisu pachatele se podařilo dopadnout během krátké chvilky.

Zadržený cizinec, který nadýchal bezmála dvě promile, skončil na policejní služebně. Tam dal průchod své agresivitě; vyváděl až hanba. V čekárně pro občany dokonce způsobil několikatisícovou škodu, když poškodil zařízení.

To mu jistě bude přičteno k tíži – především se však muž, pro něhož kriminalisté navrhují vazbu, bude před soudem zpovídat z loupeže. V případě uznání viny mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi.

Čtěte také: Ze staveb zmizela kvanta nářadí