Dostal necelou tisícikorunu - peněz si ale neužil. Než ho dopadli policisté z pohotovostní motorizované jednotky, dostal se jen pár ulic od místa činu.

Navíc má na triku zranění své oběti. Prodavačka se ve chvíli, kdy mu podávala peníze, ohnala rukou - a přitom utrpěla krvácející zranění o pachatelův nůž.

Jakmile pachatel s hubenou kořistí z provozovny odešel směrem k Francouzské ulici, zraněná žena volala na linku 158. A jedna z policejních hlídek, které se následně k místu začaly sjíždět, v Charkovské ulici zahlédla podezřelého muže. Klec tak spadla opravdu bezprostředně po přepadení.

Loupež ze zoufalství

Zadržený přiznal, že činu se skutečně dopustil. Prý ze zoufalství - nevěděl, jak řešit svoji situaci. Jeho život se scvrkl na boj s dluhy a exekucemi. Zvolil ale způsob, který od problémů nepomáhá - naopak přináší další. Konkrétně stíhání pro trestný čin loupeže, kdy v případě uznání viny soudem může být ve hře až deset let vězení.

Prozatím ale za mřížemi neskončil. Zadržený, který byl už dvakrát trestán za majetkové trestné činy, je podle rozhodnutí státního zástupce stíhán na svobodě.