Okradený muž ho doběhl, začal se s ním o telefon přetahovat a získal ho zpátky. Nicméně to se agresorovi nelíbilo, takže na něj vytáhl nůž a telefonu se domáhal znovu. Muž se dal ze strachu na útěk, po krátké honičce po zastávce vběhl do tramvaje a odjel pryč. Doufal, že se tím agresora zbavil. Bohužel pro něj se mýlil.

Zdroj: Policie ČR

Neodbytný poberta se totiž za tramvají rozeběhl a dostihl ji v další zastávce Ke Stírce. "Tam došlo k dalšímu útoku na poškozeného, kterému strhnul brýle a rozlámal mu je. Pak z místa definitivně odešel," informoval mluvčí pražské policie Jan Daněk.

"Podezřelého muže, který byl ve společnosti ženy, zachytily kamery jak při činu, tak po něm. Muž si byl po loupeži koupit ve večerce pití a při placení položil zmiňovaný nůž na pult.  Jestliže podezřelého nebo ženu, která byla s ním, někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal Daněk veřejnost o spolupráci.

Škoda způsobená na poškozených brýlích byla vyčíslena na osm tisíc korun. Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů loupež a poškození cizí věci, za což hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.