Oba cizince podezřelé z loupežného přepadení ihned po činu zadrželi policisté z pohotovostní motorizované jednotky. Když přijeli na místo, zakrvácený muž jim sdělil popis útočníků, dva policisté se okamžitě vydali po podezřelých pátrat. Jeden z takzvaných „Péjáků“ mezitím zraněné oběti loupeže za bílého dne poskytl prvotní ošetření a zavolal záchranku.

Pachatele se povedlo záhy vypátrat na rohu ulic Balbínova a Mánesova. Oba muže policisté zadrželi a spoutali. 

„Vzhledem k tomu, že jeden z nich odmítal s policisty spolupracovat, byly ze strany policistů využity donucovací prostředky. Dvaatřicetiletý zadržený se neuklidnil ani poté, co ho policisté usadili do služebního vozidla, které se snažil kopy a údery hlavou zdemolovat. U mužů policisté nalezli uloupené věci, které měl poškozený v batohu,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová, která dodala, že se konkrétně jednalo o mobilní telefon, nabíječku a finanční hotovost.

„Kriminalisté oba cizince obvinili ze spáchání trestného činu loupeže. Zároveň dali podnět na jejich vzetí do vazby. V případě odsouzení jim hrozí za tento trestný čin až deset let odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.