Muž, kterého police zadržela až po vice než dvou měsících, podle jeho slov udeřil 10. ledna. „Kolem 18. hodiny vstoupil do sázkové kanceláře maskovaný pachatel a v ruce držel zbraň. S tou ohrožoval zaměstnankyni za přepážkou a chtěl po ní peníze," připomněl Daněk s tím, že několik tisíc korun pachatel žena skutečně vydala. Dotyčný pak s kořistí odešel.

Z trezoru si měl odnést desítky tisíc korun 

Postupné shromažďování důkazů umožnilo přistoupit 21. března k zadržení podezřelého. Kvůli předpokladu, že by mohl být ozbrojen, si kriminalisté přizvali i zásahovou jednotku. „Při následném výslechu se 20letý muž k přepadení přiznal. Mimo jiné uvedl, že ho spáchal kvůli tíživé finanční situaci – a použil při něm maketu zbraně," uvedl Daněk.

Policisté ovšem zjistili, že zlepšit kondici své peněženky se podezřelý údajně snažil i jinde: v práci. V únoru se prý nechal zaměstnat ve směnárně v centru metropole – a udeřil hned, jakmile se mu k tomu naskytla příležitost: první den po zaškolení, kdy zůstal na pracovišti bez dozoru. Z trezoru si měl odnést desítky tisíc korun. Vedle trestného činu loupeže je tudíž podezřelý i ze zpronevěry. „V případě odsouzení muži hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi," poznamenal Daněk.