Po výběru z bankomatu vyrazil na tramvajovou zastávku a odjel na Palmovku, kde vystoupil. Když šel po ulici Na Hrázi, tak na něj zaútočila žena, která ho natlačila na zeď a z kabátu mu odcizila peněženku i s hotovostí.

Přestože se senior bránil, jeho značným handicapem bylo to, že se pohybuje pouze pomocí francouzských holí a vzhledem k jeho pokročilejšímu věku nemohl útoku dostatečně čelit.

"Detektivové zajistili kamerové záznamy, které zachycují dvě podezřelé osoby před incidentem, jak vychází z metra Florenc. Z výpovědi poškozeného vyplývá, že agresorka mluvila slovensky. Poškozenému vznikla škoda téměř třiačtyřicet tisíc korun," informovala mluví pražské policie Violeta Siřišťová.

Celý případ si převzali kriminalisté a pátrají po ženě a muži, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu loupež. V případě dopadení a odsouzení jim za tento čin hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

"Pokud podezřelé na přiložených záběrech poznáváte, nebo víte, kde by se mohli zdržovat, ozvěte se na linku 158," požádala Siřišťová veřejnost o pomoc při objasňování zločinu.