Celý případ se stal v neděli 11. července krátce po jedné hodině ranní na tramvajové zastávce Husinecká v Praze 3. Podezřelý nejprve navázal slovní kontakt s ženou sedící v přístřešku a poté ji kopl do obličeje.

Napadená se po útoku sesunula na lavičku a útočník jí z krku strhl řetízek a odcizil kabelku. Pětadvacetiletá žena po tomto brutálním útoku utrpěla velmi vážná zranění, která si vyžádala hospitalizaci v nemocnici.

Zdroj: Policie ČR

Kriminalisté z pražské Palmovky během velmi krátké doby vypátrali a ve středu 14. července v Praze 4 zadrželi podezřelého cizince. Ten zrovna se svými kamarády popíjel pivo před hospodou.

Policie hledá rusky hovořící cizince, kteří v metru obtěžovali ženu. Pak na Florenci zbili muže, který se jí zastal.
VIDEO: Cizinci obtěžovali ženu v metru. Muž se jí zastal, byl knokautován

„Jelikož podezřelý při zadržení kladl aktivní odpor, museli ho kriminalisté za užití donucovacích prostředků zpacifikovat. Vzhledem k tomu, že muž svým jednáním způsobil poškozené těžkou újmu na zdraví, převzali si celý případ kriminalisté prvního oddělení Krajského ředitelství hlavního města Prahy," informovala mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Pětatřicetiletý cizinec je v současné době obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. V případě odsouzení mu hrozí až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Dvojice souložila před hlavním nádražím, muž skončil v poutech.
VIDEO: Pražští strážníci řešili sex na lavičce, muž i žena skončili v poutech

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. Státní zástupce podnět akceptoval, podal návrh na vzetí obviněného do vazby, čemuž soud vyhověl.