V rámci loupeže v Malešické ulici v Praze 3 ve čtvrtek 9. ledna se navíc pokusili odcizit pod pohrůžkou zbraní jedno vozidlo, majitelka se ovšem ubránila. Při druhém pokusu ve vedlejší ulici donutili vystoupit řidiče z auta a odjeli z místa činu.

Dopadení lupičů, kteří přepadávali bezinky. | Video: Policie ČR

Zadržení proběhlo ve spolupráci se zásahovou jednotkou, protože bylo podezření, že muži mohou být ozbrojeni. Při domovní prohlídce byly nalezeny věci pocházející z trestné činnosti, zbraň, kterou používali při loupežných přepadeních a také taser, nože a slzotvorný prostředek. Blesková akce se odehrála v Praze 5.

Po zadržení oba cizinci ve věku pětatřicet a sedmatřicet let skončili na policejní služebně, kde se k loupežím přiznali. Detektivové s nimi zahájili trestní stíhání pro trestný čin loupež, za což jim v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

Přepadení benzinových čerpadel v Malešické a Veselské ulici

Přepadení benzinových čerpadel v Malešické a Veselské ulici. | Video: Policie ČR

"Oba muži byli v minulém roce na území České republiky několikrát řešeni za majetkovou trestnou činnost. Starší z dvojice byl už v minulosti odsouzen v Lotyšsku k jedenáctiletému trestu odnětí svobody za sérií loupeží. Oba podezřelí byli v době zadržení vyhlášeni v celostátním pátrání. Kriminalisté podali podnět na jejich vzetí do vazby a oba obvinění se v současné chvíli nachází v cele předběžného zadržení," informovala mlučí pražské policie Violeta Siřišťová.