K události došlo ve středu 20. ledna kolem osmnácté hodiny. Do obchodu vešel muž se žlutou igelitovou taškou, ze které během chvilky vyndal nůž a položil ho na prodejní pult. Tento čin doprovodil výzvou k prodavačce, aby mu dala mobil, a také hotovost.

Žena z obavy o svůj život darebákovi vyhověla a z příruční pokladny vyndala několik bankovek. Lupič si peníze i s nožem vzal, a z obchodu odešel. Jak se ukázalo, hotovost pak použil k uhrazení nákupu v nedaleké večerce.

Kriminalisté se obrátili na širokou veřejnost s žádostí o spolupráci. Vyzvali i pro samotného podezřelého, pokud se na zveřejněných fotografiích pozná, aby se sám přihlásil.

A k tomu skutečně došlo. „Několik desítek minut po zveřejnění pátrací relace se sedmapadesátiletý muž přišel sám přihlásit na policejní služebně v Praze 6. Jestli tak vyslyšel naší výzvu, aby se sám příhlásil, teď budou zjišťovat kriminalisté, kteří si ho na místě převzali k dalším úkonům," informoval mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Zadržený má bohatou trestní minulost především majetkového charakteru. Za jinou loupež, v pořadí již několikátou, dostal trest odnětí svobody s podmíněným odkladem do roku 2022.