Na vraha, zřejmě nikoliv náhodou, narazil v garáži svého domu ve Výhledové ulici. Místní však údajně žádnou střelbu neslyšeli. „Z toho usuzuji, že ten zločinec šel, jak se říká najisto a možná použil tlumič. Policisté nám to ale neupřesnili," sdělil Deníku starousedlík, který si nepřál být jmenován.

Osobně se se zastřeleným neznal. Setkával se s ním prý spíše náhodně na ulici. „Vlastně ani nevím, co přesně dělal. Jen že byl asi při penězích a měl dobrou pověst. Byl prý zcela nekonfliktní, vstřícný. Všechny ta událost šokovala. Neumíme si to vysvětlit," dodal. Podle informací televize Nova se oběť letošní deváté vraždy, spáchané na území hlavního města, specializovala na obchodní právo. Nabízí se tedy spekulace, zda zločin nesouvisí právě s advokátní praxí.

Detektivové z mordparty, kteří nyní upínají všechny síly k dopadení vraha, jsou však z pochopitelných důvodů skoupí na informace. Jejich taktika se vyplácí. Pachatelé všech zbývajících osmi letošních vražd jsou díky nim pod zámkem.

Podle informací Deníku pachatel vystřelil hned několikrát, minimálně ovšem třikrát. Muž byl údajně nejprve zasažen do horní části těla, posléze, naneštěstí, do hlavy.

Toto zranění se mu stalo osudným, i když záchranáři a lékaři střešovické nemocnice, kam byl z místa činu převezen, dělali co mohli.

Vážně zraněného, ležícího v tratolišti krve údajně objevila jeho sousedka. Okamžitě volala záchranku a policii.

„Oznámení o nálezu postřeleného čtyřiačtyřicetiletého muže jsme přijali v sobotu kolem půl třetí odpoledne na linku 158. Kriminalisté případ prošetřují pro podezření z trestného činu vraždy. Muž byl po prvotním ošetření převezen zdravotníky do nemocnice v kritickém stavu," sdělil krátce po činu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

„Poskytli jsme zraněnému urgentní první pomoc a převezli jsme ho do Ústřední vojenské nemocnice," potvrdila mluvčí pražských záchranářů Jiřina Ernestová. Jak již bylo zmíněno, ani urychlený převoz muži život nezachránil.

Zranění, která utrpěl, byla podle mluvčí střešovické nemocnice Jitky Zinke velice kritická a neslučitelná se životem.

Dosud není zřejmé, zdali detektivové na místě činu našli nějaké zásadní stopy či nikoliv. Pravděpodobně se zde však nevyskytovala ani vražedná zbraň či nábojnice.

„Místo události si převzali kriminalisté krajského ředitelství k zadokumentování celé události a zajištění upotřebitelných stop. Ti celou událost momentálně prošetřují pro podezření z trestného činu vraždy," konstatoval bez dalšího Hulan.