Během prověřování vyšlo najevo, že v drtivé většině případů vyzvedávají recepty lidé s pestrou drogovou trestní minulostí, přičemž často jsou u nich evidovány delikty týkající se pouličního prodeje opiátů. V některých případech byly recepty vystaveny na osobu, která již nežila nebo se v danou dobu nacházela ve výkonu trestu odnětí svobody. 

Zdroj: Policie ČR

Minimálně za šest měsíců dokázal povedený lékař předepsat 218 receptů na 440 balení nejmenovaného léku, což činí 13 220 tablet. To je mnohonásobně větší množství farmaceutik, než je v dané lokalitě u praktických lékařů běžné. 

Policie. Ilustrační foto.
Nebezpečný muž byl na útěku. Sám se přihlásil a byl obviněn z pokusu o vraždu

"V souvislosti s tímto případem byly zadrženy další tři osoby, které si chodily k doktorovi pro recepty jako do obchodu pro rohlíky. Ty opiáty dále přeprodávaly a jejich výdělek se tak blížil k třiceti tisícům měsíčně. Z průběhu vyšetřování se dá předpokládat, že konečné množství poskytnutých léčiv ze strany lékaře bude s pravděpodobně mnohonásobně vyšší," informovala mluvčí pražské policie Lucie Drábková. 

Lékař skončil ve vazbě, hrozí mu až deset let

"Na podkladě zjištěných skutečností kriminalisté lékaře zadrželi a obvinili ho ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k okolnostem a způsobu páchání trestné činnosti podali podnět státnímu zástupci na vzetí do vazby, který byl akceptován," doplnila. 

V současné době je lékař stíhán vazebně. Za výše uvedené jednání mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Hledaný Jan Šimák nenastoupil do vězení.
Muž odsouzený za pokus o vraždu nenastoupil do vězení, hledá ho policie