V pátek večer přijali policisté oznámení, že v bytě v Konšelské ulici v Praze Libni, došlo k incidentu, který vyústil v potyčku, pří níž jeden z přítomných mužů začal napadat ostatní. Na místo proto vyrazili vyjednavači i Speciální pořádková jednotka. Povolána byla i zásahovka.

Lednice nepomohla

Podle tvrzení ženy, která byla svědkem konfliktu a podařilo se jí z bytu uniknout, měl být jeden z účastníků večerního povyražení ozbrojen nožem a baseballovou pálkou. Také uvedla, že muž je velmi agresivní, pod vlivem drog a vyhrožuje ostatním, že je zabije.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem a tomu, že s vyjednavači nikdo z bytu nekomunikoval, přikročili policisté ze zásahové jednotky k násilnému vniknutí do bytu.

Za zákrokem poničenými dveřmi na muže zákona čekala ještě překážka v podobě lednice. Tento pokus o barikádu měl znesnadnit přístup do bytu, ale opatření moc nezafungovalo. Policisté byli uvnitř během pár okamžiků a podezřelého muže zajistili. Zadržený skončil na policejní služebně a případ si na místě převzali kriminalisté.