Po několika týdnech komunikace a několika videohovorech dostal pilot nápad, že by za svou láskou mohl přiletět do Prahy. Jenže James Greg, jak se ženě představil, neměl na tento výlet dostatek peněz. Proto požádal, jestli by mu na účet neposlala 1000 dolarů, což se také následně stalo.

"V den domluveného příletu jela žena čekat přílet svého milého na letiště, leč se ani po třech hodinách nedočkala a jela zpátky domů. V tu chvíli se celá věc začala komplikovat," informoval mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

Ženě totiž zazvonil telefon, kde se na druhém konci ozval ukrajinský policista, který tvrdil, že Jamese zadržují kvůli nesrovnalostem s cestovními doklady a aby ho pustili, tak žádají zaslaní kauce ve výši přes 2500 dolarů.

I tuto částku podvedená ihned uhradila v naději, že pilota brzy uvidí. Ale jak už to v takovýchto příbězích bývá, neviděla ani pilota, ani peníze.

Odstrašující případ

Celým případem se nyní zabývají policisté z Horních Počernic pro podezření ze spáchání trestného činu podvod a pátrají po muži, který ženu připravil o více než 80 tisíc korun.

"Pravděpodobně se jedná o cizince, který mluví anglicky a mohl by pocházet z Rumunska nebo z Ukrajiny. Samozřejmě nemůžeme vyloučit ani to, že podvodník zneužil cizí fotografie a muž na nich nemusí mít s případem nic společného. Nicméně poškozená tvrdí, že videohovory probíhaly s mužem, který je na fotkách. Jestli ho tedy někdo poznává, ať se ozve na linku 158," požádal veřejnost o pomoc Daněk.

"Zároveň by tento případ měl sloužit jako odstrašující a každý měl vzít rozum do hrsti před tím, než někomu cizímu pošle peníze," doplnil.