Dealer se domlouval se zákazníky telefonicky, nejčastěji se podle policistů s nimi scházel na území Prahy 10. Ale nebyl pro něj problém drogu zavézt kamkoliv v metropoli. Přepravoval se vozidly taxi či na elektrokoloběžce. Při jedné z cest za zákazníkem využila policie moment překvapení podezřelého muže zadržela.

Kriminalisté v rámci několikaměsíčního sledování zadrželi milenecký pár, který prodával po Praze drogy. | Video: Policie ČR

„Dalším místem prodeje byl kadeřnický salón v Praze 3, kde žena pracovala a zároveň drogy prodávala. Přímo do kadeřnictví za ní chodili její drogoví klienti a pervitin kupovali. Nicméně minulý týden místo zákazníků dorazili policisté ze zásahové jednotky a kriminalisté ze zmiňovaného oddělení a zadrželi ji,“ uvedl v tiskové zprávě policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle kriminalistů mohl být podobných transakcí desítky, při nichž se prodalo stovky gramů pervitinu. Policisté v rámci domovních prohlídek zajistili další desítky gramů drog, přes sto tisíc korun v hotovosti a digitální váhy.

„Oba zadržení jsou podezřelí z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což jim v případě odsouzení hrozí až deset let pobytu ve vězení. Stíhání probíhá vazebně,“ dodal mluvčí pražské policie Daněk.