Jak se ukázalo, například s mobilním telefonem. Pražští totiž policisté pátrají po muži, který se právě jako kuchař nechal zaměstnat v jedné z restaurací v Karmelitské ulici. Hned v prvopočátku se nechal zaměstnavatelem vybavit úplně novým mobilním telefonem, aby nemusel řešit objednávky potravin a komunikaci s dodavateli ze svého a za své.

Na nového šéfa zřejmě natolik zapůsobil, že společně navštívili prodejnu a hledaný muž si mohl telefon vybrat sám dle libosti. Úplně skromný ale nebyl, neboť si vybral telefon v hodnotě patnáct tisíc korun. Nicméně „mobilní“ kuchta vydržel v zaměstnání pouhé dva dny a pak se i s telefonem ztratil neznámo kam.

Případ prošetřují policisté pro podezření z trestného činu zpronevěra, za který hrozí hledanému trest odnětí svobody až na dva roky. 

"Jelikož se dotyčného nepodařilo do této doby vypátrat, prosíme o pomoc širokou veřejnost. Pokud muže na fotkách či záběrech poznáváte a tušíte, kde se momentálně zdržuje nebo pohybuje, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158," požádal veřejnost o spolupráci tiskový mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.