Mohlo se jednat o loupežnou vraždu

Prvotní poznatky kriminalistů pražské mordparty (kteří od počátku případ vyšetřují jako násilný trestný čin, kdy je pachatelem jiná osoba) napovídají, že vrah v ulici Navigátorů udeřil nejspíš v neděli odpoledne, kdy příbuzní ještě byli se zavražděnou v kontaktu – či možná v noci na pondělí. Policejní detektivové stanovili několik vyšetřovacích verzí – k jakýmkoli podrobnostem se ale z taktických důvodů zatím nechtějí vyjadřovat. Mluvčí pražské policie Andrea Zoulová pouze naznačila, že motiv pachatele krvavého mordu mohl být zištný. „Detektivové z mordparty ve spolupráci s kolegy z dalších problematik – například loupeží – intenzivně prověřují dostupná svědectví a pátrají po motivu činu i samotném pachateli," konstatovala Zoulová. Více by mělo ukázat další šetření – přičemž rozhodující poznatky vyšetřovatelé očekávají právě od vyhodnocení výslechů sousedů i rodinných příslušníků oběti.

Žádná šance na obranu

Pro kriminalisty, kteří vyšetřují ty nejzávažnější zločiny spáchané v metropoli, jde přitom již o druhou „předvánoční vraždu". Ta první se stala v sobotu časně ráno.

Pachatele však v tomto případě nebylo zapotřebí hledat dlouho. Podezřelý se ozval sám. „Na linku 158 volal muž a informoval policisty o tom, že zabil kolegu. Kriminalisté posléze zjistili, že 35letý muž opravdu připravil o život 49letého spolupracovníka," uvedla v pondělí Zoulová. Připomněla, že vrah, jehož motiv zatím není jasný, nedal své oběti příležitost k obraně. Ba ani šanci bojovat o život! Na staršího kolegu, který ležel v posteli, zaútočil ve spánku – a doslova ho umlátil údery tupým předmětem. „Nešťastníkovi způsobil mnohačetná závažná zranění neslučitelná se životem," uvedli k vraždě lékaři.

O tom, že se mladší z aktérů dosud nejasného sporu přiznal k tomu, co skutečně spáchal, nemají vyšetřovatelé pochybnosti. Poznatky z místa činu odpovídají jeho výpovědi, našla se tam i blíže neupřesněná vražedná zbraň. Dotyčný již byl obviněn z vraždy a státní zástupce obdržel podnět k podání návrhu na jeho vzetí to vazby.