Konflikt dvou mužů, který přerostl v potyčku ukončenou nožem, se v prostorách pumpy na pátém kilometru brněnské dálnice rozpoutal krátce po půl sedmé. Nepřehledná mela netrvala dlouho. Jeden z účastníků zůstal ležet na zemi s četnými bodnořeznými poraněními krku, druhý nasedl do auta a odjel.

Policistům ale útočník nezůstal neznámý dlouho. Sedmadvacetiletého cizince podezřelého ze spáchání tohoto činu se zakrátko podařilo zadržet na Teplicku. Významně k tomu přispěl policista mimo službu, jenž se po směně na místním oddělení v Karlíně vracel domů. Cestou z Prahy si na dálnici D8 si všiml vozu Opel Zafira odpovídajícího popisu auta, které policisté hledali na základě vyhodnocení kamerových záznamů a dalších informací získaných na benzince, kde ke krvavé při došlo. Všímavý policista uvědomil kolegy – a na Teplicku policisté řidiče označeného auta zadrželi. Ještě před půlnocí si ho přijeli vyzvednout pražští kriminalisté.

Příčiny konfliktu jsou zatím neznámé

Zraněným je rovněž cizinec, krajan zadrženého. Šestačtyřicetiletý muž skončil v péči lékařů. Výslechy obou mužů by měly přispět k objasnění okolností konfliktu, jehož přesnou příčinu vyšetřovatelé zatím neznají. Na základě získaných informací také bude upřesněna právní kvalifikace činu.

Prvotní poznatky nicméně napovídají tomu, že mladší z účastníků konfliktu je důvodně podezřelý z trestného činu loupeže. Policejní detektivové zatím mají informace, že na krajana se s nožem v ruce vrhl podle všeho právě proto, aby se zmocnil automobilu, za jehož volantem byl posléze zadržen. Nakolik se mohlo jednat o vyřizování účtů, by mělo ukázat další šetření.

(zw)