Nedělní kontrola 9. října odhalila taxikáře, který si za trasu dlouhou přibližně 5,5 kilometru naúčtoval 7 100 korun, přičemž by částka neměla přesáhnout 300 korun. "Kontroly na přepravní služby probíhají stále, a to nejen ze strany strážníků z Taxi týmu, ale také při součinnostních akcích se zaměstnanci pražského magistrátu," sdělila mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Zákazníci chtěli odvézt z Rytířské ulice v centru města do ulice U Průhonu na Praze 7. Když dojeli na místo, taxikář si podle policie řekl o 2 tisíce korun, ale pak se mu částka nezdála dostatečná a požadoval další peníze. Zákazníci, aby je z auta vůbec pustil, mu nakonec zaplatili 7 100 korun.

"Poté ho už zastavili strážníci z Taxi týmu. Když po něm požadovali, aby na kapotu vyskládal všechny peníze, které obdržel za poslední přepravu, začala „hra na přihazovanou“. Taxikář nepoužil povinný taxametr, částky klientům ukazoval na mobilním telefonu," vysvětlila Seifertová.

Auto mu strážníci odstavili

Událost si k dořešení převzal správní orgán. Dopravci byla uložena kauce ve výši 100 tisíc korun, kterou ale na místě nezaplatil, proto bylo jeho vozidlo odstaveno a byly mu zadrženy doklady k vozidlu a k přepravě. Ve správním řízení hrozí řidiči pokuta ve výši několika desítek tisíc korun a odnětí licence až na 3 roky.

"Strážníci na místě mohli provinění řidiče řešit uložením pokuty do výše 10 tisíc korun, ale vzhledem k výši předražení a způsobu provedení by byla spíše výsměchem," dodala Irena Seifertová.