K průběhu nehody svědčili ve prospěch obhajoby – přičemž jejich tvrzení vyvrátily další posudky (a vlastně i záznamy odposlechů telefonních hovorů samotného Janouška přímo po nehodě). Podle městského a následně i vrchního soudu se potvrdilo, že žena před střetem stála před autem, nikoli na boku, a řidič o ní musel vědět.

Lobbista boural na jaře roku 2012 v pražské Michli, kde v silné opilosti nejprve narazil svým porsche do volva řidičky z Vietnamu. Protože z místa ujel, cizinka za ním vyběhla, když zastavil na semaforech; boucháním do kapoty se domáhala, aby s ní nehodu řešil. Stále nereagoval – a když padla zelená, rozjel se, přičemž ženě způsobil vážné zranění. Později se s ní vyrovnal prostřednictvím 900tisícového odškodnění.

Také vězněný podnikatel a lobbista, který si odpykává trest 4,5 roku odnětí svobody v brněnské věznici, kde se stal knihovníkem, o sobě dává vědět. Chystá se prý domáhat obnovy procesu; zřejmě také bude žádat o přerušení výkonu trestu kvůli nové operaci hlavy, která by ho měla zbavit zdravotních problémů. Operačnímu zákroku se podrobil již v minulosti – mělo to být v důsledku zanedbaného zranění po úrazu na lodi. Součástí pravomocného trestu pro Janouška je také zákaz řízení na dobu sedmi roků.