Policejní detektivové se vydávali za zájemce a na aukčním serveru si zkusmo objednali italskou pušku za deset tisíc korun, kterou měli převzít na smluveném místě. Odtud se ještě prodejce, když zjistil, že nelegálnímu prodeji jsou na stopě vyšetřovatelé, snažil varovat svou družku, aby zbraně z bytu vyklidila.

I na to byli kriminalisté připraveni, a tak zakrátko mohli začít sčítat: našlo se osm zbraní – dvě pušky, tři brokovnice a tři pistole. A ne ledajaké! Některé ze zadržených zbraní jsou exempláře vysoké sběratelské hodnoty.

K tomuto odhalení stačily podle Tomáše Hulana z ředitelství pražské policie dva týdny. Případ ale zdaleka nekončí. „Zbraně muži zákona předali odborníkům ke znaleckému zkoumání,“ konstatoval Hulan s tím, že právě znalecký posudek bude stěžejní pro případné obvinění zadržených. „Zatím je dvojice podezřelá z trestného činu nedovoleného ozbrojování, kdy jí v případě obvinění – a při a následném odsouzení – hrozí trest odnětí svobody až na pět let,“ doplnil policista.