Poprvé pachatelé udeřili 20. října, hodinu před čtvrtečním polednem, v pražských Letňanech. „Skupinka čtyř mužů vstoupila do prodejny s hodinkami a obcházela kolem vitrin se zbožím. V jednom okamžiku první z mužů zabavil svými dotazy prodavačku, druhý přistoupil k její kolegyni a bránil ji ve výhledu na prodejnu. Další dvojice pak stála u vitriny a nezjištěným způsobem bez poškození zámku otevřela skleněnou skříňku,“ přiblížila Rösslerová počínání pachatelů. Doplnila, že zatímco jeden muž držel v náruči batole, aby byl nenápadný, druhý mezitím vytáhl z vitriny dvoje hodinky. Způsobená škoda se blíží 12 000 Kč.

Druhý čin se stal ve středu 2. listopadu ve stejném obchodním centru – pouze s tím rozdílem, že terčem se stala prodejna s klenoty. Prodavačka právě doplňovala hodinky do prosklených vitrin. Neznámý mladý muž využil nepozornosti prodavačky a z vozíku, na němž měla hodinky připravené, jí sebral zboží v hodnotě rovněž téměř 12 000 Kč. Podobně jako v předchozím případě s kořistí urychleně zmizel.

V případě zlodějské čtveřice šlo o muže ve věku mezi 20 a 35 lety, vysoké kolem 180 cm. Měli na sobě zimní bundy, vesty, mikiny, modré džíny a tmavé tepláky. V souvislosti s druhým útokem, který zaznamenala bezpečnostní kamera, pátrají policisté po muži ve věku mezi 20 a 30 lety. Podezřelý střední postavy je vysoký asi 180 cm. Vlasy má krátké černé s výraznými kouty. Na sobě měl modré džíny, šedočernou bundy s kapucí a na nohou měl bílé sportovní boty. Jakékoliv informace, které by pomohly podezřelé najít, přivítají policisté na tísňové lince 158; přijme je také kterákoliv služebna Policie ČR.
Kriminalisté pátrají po zlodějích hodinek.
Kriminalisté pátrají po zlodějích hodinek.