Březen, květen a červenec letošního roku byly obdobím, kdy měly hotové žně zlodějky specializující se na krádeže v prodejnách drogerie v Praze 10. Dlouhoprsté nakupující však vyšetřovatelům prozatím unikají. Je nicméně pravděpodobné, že policisté už znají jejich tváře. Bezpečnostní kamery v jedné z prodejen zachytily dvojici žen, které jsou z páchání těchto krádeží důvodně podezřelé

Podle zjištění kriminalistů zlodějky drze ukládaly zboží do příruční kabely nebo tašky, kterou si s sebou přinesly. „Zajímaly se především o tělová mléka, krémy, gely na vlasy, antiperspiranty, toaletní vody, parfémy, holicí strojky, ale také o dětskou značkovou výživu, která není právě nejlevnější,“ konstatovala Eva Miklíková z ředitelství pražské policie. Jak doplnila, napáchaná škoda se pohybuje v řádu desetitisíců korun. „Není přitom vyloučeno, že mají na svědomí další případy obdobného charakteru,“ podotkla kpt. Miklíková.

Pomoct by mohla veřejnost

Vyšetřovatelé věří, že při pátrání po totožnosti podezřelé dvojice může pomoci veřejnost. Jakékoli poznatky, které by mohly kriminalistům pomoci, přivítá policie na známé lince 158. Pomoci by mohla také informace o pokoutní nabídce podezřele levných kosmetických produktů, které v obchodech bývají k mání za výrazně vyšší částky.

Záběry jedné z pachatelek na bezpečnostní kameře
Záběry jedné z pachatelek na bezpečnostní kameře
Záběry jedné z pachatelek na bezpečnostní kameře
Záběry druhé z pachatelek na bezpečnostní kameře