Pachatel, který si turistu vyhlédl u přístroje ve spodní hale nádraží, se řídil jednoduchým zločineckým pravidlem: nejdřív mlať a až pak mluv. Muže, který si právě vybíral peníze, zezadu praštil pěstí do hlavy. Až pak si řekl o peněženku. A jak v neděli potvrdila Eva Stulíková z ředitelství pražské policie, poté, co se setkal s celkem pochopitelnou odmítavou reakcí, zaútočil znovu. „Poškozeného udeřil pěstí do oka, peněženku mu vytrhl z ruky – a začal utíkat směrem k eskalátorům. Z budovy železniční stanice vyběhl východem směřujícím ke stanovišti taxi,“ uvedla Stulíková.

Do děje ale vstoupili náhodní svědci. Dvojice kolemjdoucích se za prchajícím pachatelem pustila – a podařilo se jim ho polapit. Oba muži ho ale nezadržovali až do příjezdu policie. Pachatele pustili, když si na zemi všimli odhozené peněženky, kterou pak vrátili majiteli.

„V souvislosti s činem, k němuž došlo v pátek 30. září, se kriminalisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci při pátrání po neznámém pachateli,“ uvedla policistka Stulíková. „Jakékoliv informace k jeho osobě přijmou kriminalisté II. Pražského obvodu na telefonních číslech 974 855 534 či 974 855 543 nebo operátoři na lince 158,“ doplnila. Vyšetřovatelé především stojí o to, aby se ozval náhodný svědek, který incident zřejmě natáčel mobilním telefonem či fotografoval; velmi by stáli o to, aby jim poskytl pořízený záznam.

Násilníkem byl muž s tetováním na krku

Pachatelem loupeže byl muž světlé pleti ve věku mezi 30 a 40 lety. Má střední, přibližně 170 cm vysokou postavu. Muž s krátkými hnědými vlasy měl pod očima linky a na krku tetování. Na pravé ruce měl odřené klouby. Podle svědků hovořil česky s ruským přízvukem. Oblečen byl do tmavé mikiny se světlým vodorovným pruhem přes prsa a tmavých kalhot; měl také bílé boty a na hlavě světlou čepici s kšiltem.
Zajištěná kšiltovka