„Chvíli před druhou ráno chtěli dva 19letí mladíci cestovat nočním spojem. Proto přišli v ulici Na Pankráci na zastávku autobusu Vyšehrad. Tam tou dobou už postávala skupinka šesti osob ve věku od patnácti do sedmnácti let. Ti téměř okamžitě začali dvojici chlapců atakovat jak verbálně, tak i fyzicky," naznačil Hulan, jak konflikt začal.

U strkanice to ale neskončilo. Jen o něco málo starší mladíky trojnásobná přesila výrostků napadla údery pěstí do obličeje. Když jeden z bitých mladíků upadl na zem, agresoři do něj začali kopat. „Při tom mu jeden z útočníků vytáhl z kapsy kalhot peněženku s několikaset­korunovou hotovostí a osobními doklady," poznamenal Hulan.

V té chvíli dotyční zřejmě dosáhli svého. S útoky přestali – a celá šestice se dala se na úprk. Kam zamířili, ale kriminalisté nezjistili; nepomohlo ani procházení kamerových záběrů z okolí. Detektivové IV. obvodu pražské policie nicméně věří, že v pátrání by mohly pomoci záběry kamer přímo z místa činu.

Ty kriminalisté v neděli zveřejnili a obrátili se na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání. Jakékoli informace, které by skupinku pomohly najít, lze předat kriminalistům prostřednictvím bezplatné linky tísňového volání 158.