V průběhu srpna se kriminalisté na Praze 1 zabývali několika případy vloupání do bytů. Pachatel využíval neuzamčených dveří, do kterých nebylo tak těžké se dostat.

„Uvnitř se zaměřoval převážně na elektroniku, šperky, zkrátka na vše, co mělo velkou hodnotu a malé rozměry. V jednom z bytů si ‚zapůjčil‘ dokonce i zavazadlo, jelikož by lup jen tak neodnesl,“ uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Kriminalisté z druhého oddělení Prahy I vyhodnocením kamerových záznamů zjistili, že tento muž má na svědomí celkem šest případů vloupání. Díky dobré místní znalosti a precizní práci s městským kamerovým systémem, se podařilo podezřelého muže zanedlouho ztotožnit a posléze i zadržet.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

„Lustrací zjistili, že čtyřiačtyřicetiletý muž si nedávno odpykal několikaletý trest za totožnou trestnou činnost a na svobodě byl necelý půlrok. Soudce ho tak poslal do vazby, kde čeká na další stání, po kterém může skončit za mřížemi za trestné činy porušování domovní svobody a krádež, až na další tři roky,“ doplnila Richard Hrdina.