K incidentu došlo v podvečerních hodinách15. května 2007. Od té doby se kriminalisté z druhého policejního obvodu případem intenzivně zabývají. V podvečer přišel do areálu VFN hnědovlasý, přibližně třicetiletý muž, vysoký 170 až 175 cm, štíhlé, svalnaté postavy. Vlasy měl ostříhané na takzvaného „ježka“ a nad spánkem na pravé straně hlavy má jizvu ve tvaru T. Toho dne byl oblečen do bílého trička se znakem – nášivkou na levé straně, tmavých riflí a tmavší šusťákové bundy. Záběry získané z kamerového systému nemocnice ukázaly, že „návštěvník“ nejprve navštívil několikrát jeden z pavilonů.

Zde si vytipoval jednu ze zdravotních sester a nenápadně ji sledoval až do prostoru šaten v přízemí budovy, kde se ji pokusil znásilnit. Nejprve ženě kladl otázky osobního charakteru se sexuálním podtextem. Přestože sestřička nejevila o muže zájem, začal ji osahávat a snažil se ji svléknout. To se mu však nepodařilo, naopak zdravotnici se podařilo utéct z místnosti do bezpečí ke kolegyním do prvního patra. Násilník pak okamžitě opustil areál nemocnice. Kriminalisté v rámci prošetřování zjistili další podobné incidenty, ke kterým došlo v několika dalších nemocnicích po celé republice. Jedná se vždy po jednom případu v letech 2001, 2002, 2004 a 2006.

Při dopadení a odsouzenímu hrozí osm let vězení

Určité indicie napovídají, že i tehdy by se mohlo jednat o stejného pachatele. Ale tato eventualita je v současné době předmětem prošetřování. Při dopadení a odsouzení hrozí pachateli těchto protiprávních deliktů trest odnětí svobody až na osm let. Kriminalisté v souvislosti se shora popsaným žádají veřejnost o spolupráci při pátrání po pachateli pokusu trestného činu znásilnění. Jakékoliv informace mohou sdělit na linku tísňového volání, nebo přímo kriminalistům prvního oddělení služby kriminální policie a vyšetřování druhého policejního obvodu. „Je to jediná podobenka pachatele. Jedná se vlastně o stopnutý záběr z bezpečnostní kamery, ale jsme vděční i za něj. Doufáme, že pomůže k dopadení tohoto násilníka,“ řekl Deníku policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Bohužel to na území města není letos první případ znásilnění. Jen za první dva měsíce policie v Praze začala šetřit šestnáct případů znásilnění, a ve stejné době se jí jedenáct kauz podařilo objasnit. Všech mravnostních deliktů, jako například případů pohlavního zneužívání nebo rozličných sexuálních úchylek, za stejnou dobu v hlavním městě policie začala šetřit celkem dvaatřicet, z toho jich dvacet vyřešila.