jednak byl nápadný nedbale upevněnou střešní svítilnou s nápisem Taxi, jednak šlo o auto, jež jim bylo povědomé. Nápadně se totiž podobalo vozu, s jehož řidičem už taxikaření načerno nedávno řešili. Že ani tentokrát není všechno v pořádku, bylo patrné už ve chvíli, kdy hlídkaři poté, co řidič ve Valdštejnské ulici vysadil pasažéra, zahájili kontrolu a požádali o předložení všech potřebných dokladů.

V případě řidiče taxíku přitom nejde jen o řidičák a malý techničák! Potřebné dokumenty šofér neukázal – přičemž cestující potvrdil, že si ho opravdu zastavil jako taxikáře. Potvrdilo se také, že taxikář je ve skutečnosti taxikářem bývalým: byl mu totiž vysloven zákaz činnosti spočívající v zákazu přepravy osob. Jeho porušení už obnáší podezření ze spáchání trestného činu, a tak případ převzali policisté.

Pes zřejmě nepřežil hádku partnerůŠokující případ pravděpodobného týrání zvířat prošetřují od čtvrtka pražští policisté. Večer byli přivoláni do Jablonecké ulice na okraji proseckého sídliště, kde ležel na chodníku mrtvý pes menšího plemene. Zjevně utrpěl zranění způsobená pádem z výšky. Prvotní poznatky nasvědčují tomu, že zvíře nepřežilo partnerskou hádku v bytě v devátém patře – muž zřejmě popadl psa své přítelkyně a vyhodil ho z okna.