Barták, který se v minulosti chlubil (a to zcela oprávněně) svými známostmi s politiky, umělci, církevními představiteli i dalšími osobnostmi, by měl strávit za mřížemi celkem 30 let. 

Před čtyřmi měsíci mu totiž Krajský soud v Liberci uložil ještě 18letý trest za přípravu vraždy a vydírání lidí, kteří mu podle jeho mínění pomohli za mříže v „kauze asistentek" a jejichž popravy v Praze si podle verdiktu lékař chtěl objednat zpoza mříží. Tento druhý rozsudek je zatím nepravomocný.

Čtěte také: Doktor Barták chtěl vraždit v Praze, v Liberci dostal osmnáct let

„Kauza Homolka" míří k soudu

Sedm lidí bylo obžalováno v kauze podezřelých a údajně i korupčních zakázek pražské Nemocnice Na Homolce a má se zpovídat před Městským soudem v Praze. Jde o mediálně známé kauzy údajně předraženého nákupu Leksellova gama nože z roku 2009, což měly provázet úplatky, a digitalizace chorobopisů se škodou vyčíslenou na bezmála 57 milionů korun.

Tyto případy již tedy spějí k soudnímu projednání. Nově se policie v souvislosti s Homolkou zabývá další údajně více než 50milionovou škodou, jež měla vzniknout v souvislosti se zakázkami na účetní, právní a poradenské služby; rovněž má jít o zakázky poznamenaná korupcí. V souvislosti s nimi bylo na počátku dubna obviněno šest osob.

Čtěte také: Soud vzal do vazby bývalou účetní Homolky, Dbalého po kauci propustili

Na zloděje s jídlem upozornil alarm

Dopadnout muže ve věku 21 a 22 let, kteří se v Kunraticích na okraji metropole vloupali do pizzerie, se v noci na středu podařilo příslušníkům pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Na náměstí Prezidenta Masaryka zaslechli alarm houkající na podnikatelské provozovně - a když se k ní vypravili, padli jim přímo do náruče dva muži, kteří byli zrovna na odchodu. 

Nezapírali a kápli božskou: poté, co vykopli dveře, pobrali uvnitř dva mobilní telefony i s nabíječkou a potraviny. „Konkrétně se jednalo o dva kilogramy sýra, pět kilo slaniny a jedno balení nealkoholických nápojů," upřesnil Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Nyní jsou mladí muži podezřelí z krádeže, za což podle Daňkových slov hrozí v případě uznání viny až tři roky vězení.

Uprchlíka nezastavila ani bouračka

O sobotní honičce pražských strážníků za ujíždějícím řidičem pod vlivem alkoholu, která neskončila ani navzdory nehodě, informoval ve středu Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Vše podle jeho slov začalo na Chodově, kde si hlídka v Hviezdoslavově ulici ráno všimla auta, jež zběsile profrčelo kruhovým objezdem – a nesvítilo mu jedno brzdové světlo. Na signál k zastavení reagoval řidič snahou ujet – náhle ale zhasl světla a způsobil bouračku.

„Narazil do jiného vozidla, kterému nedal přednost v ulici Pod Chodovem. Dále pokračoval v jízdě i přes to, že prorazil pravou přední pneumatiku," uvedl Rubeš s tím, že uprchlíka se díky přispění přivolaných posil podařilo zastavit v ulici Zakouřilova. Agresivního řidiče strážníci zpacifikovali silou – a dechová zkouška pak výsledkem 0,77 promile potvrdila, že dotyčný měl upito.

Otravoval lidi, pak máchal pěstmi

Otravného společníka měli v úterý večer lidé čekající na tramvajové zastávce I. P. Pavlova v centru metropole. Muž pod zjevným vlivem alkoholu je obtěžoval slovně i fyzicky. Hlídkující strážníci se s ním chtěli pobavit o jeho počínání – srozumitelně hovořit se však dotyčnému nedařilo. A rozumně jednat rovněž ne: zčistajasna se rozběhl po tramvajovém pásu. A když ho strážníci dohonili a zastavili, začal se ohánět pěstmi! Agresor musel být zklidněn silou a dostal pouta. Následně putoval střízlivět na záchytku. Věc tím ale není skončena; dohru ještě bude mít v přestupkovém řízení.

Krádež se podařilo vyřešit na dálku

Autorádio a lékárnička se brzy vrátí svému majiteli. To ve středu konstatoval Jan Daněk z ředitelství pražské policie, když informoval o úspěšném zákroku policistů z Nuslí. Těm se v úterý odpoledne podařilo zadržet muže ve věku 35 a 37 let podezřelé z vloupání do auta. Do akce vyjeli krátce po čtvrté odpoledne v reakci na telefonát na linku 158 oznamující vloupání do Škody Fabia v Ohradní ulici.

Jeden muž prý kradl, zatímco druhý pozoroval okolí. Na místo vyrazila hlídka – a současně lokalitu začal propátrávat operátor kamerového systému. „Během pár vteřin našel podezřelou dvojici, která právě odcházela z místa činu," poznamenal Daněk s tím, že pak už nebylo obtížné nasměrovat hlídkový vůz přímo k dotyčným. Opravdu se u nich našly věci pocházející z vykradeného auta.