Už dvě hodiny po krádeži však spadla klec. Na opačném konci Prahy; na Černém Mostě. Díky mobilní aplikaci. Okradená žena přivolala policisty, přičemž příslušníci pohotovostní motorizované jednotky s ní začali propátrávat okolí – a z telefonu, který si půjčila od policistů, ještě okradená zavolala sestře, aby se prostřednictvím počítače pokusila dohledat její přístroj. S využitím aplikace nainstalované v telefonu právě pro případ krádeže.
Zaměřit telefon se skutečně podařilo – a sestra okradené policisty postupně navigovala až ke stanici metra Černý Most. „Tam byl podezřelý muž skutečně vypátrán," poznamenala Martínková.
V té chvíli nastala nejdramatičtější část akce. Šestatřicetiletý cizinec nejevil nejmenší ochotu s policisty spolupracovat; právě naopak. „Kladl aktivní odpor," vysvětlili policisté, proč musel být podezřelý zpacifikován silou. Ukradený přístroj v hodnotě převyšující pět tisíc se u něj skutečně našel.
Zatímco mobil se vrátil jeho majitelce, zadržený muž podezřelý z krádeže putoval do policejní cely.

Dopadli experta na „půjčování"Svérázným způsobem měl snahu vyřešit lapálii s proraženou gumou – o níž aspoň sám hovořil – mladík, k němuž všímavý svědek z Černého Mostu přivolal ve čtvrtek nad ránem strážníky z Prahy 14. Oznámení znělo jednoznačně: na parkovišti ve Vašátkově ulici se jakýsi chlap snaží vniknout do zaparkovaných aut.
Na udaném místě hlídka podezřelého skutečně našla – a u blízké trafostanice objevila i nastartované auto s proraženou přední gumou. „Muž se hlídce přiznal, že s vozidlem přijel – a protože cestou někde prorazil pneumatiku, zastavil a chtěl se podívat do zaparkovaných starších vozidel. Z nich si chtěl „půjčit" hever," tlumočil slova podezřelého Jan Čihák z centrály pražských strážníků.
Ukázalo se pak, že s používáním cizích věcí mladík asi nemá problém: auto bylo hlášeno jako kradené – a navíc se na něm nacházely registrační značky „vypůjčené" odjinud. K tomu všemu ještě vyšlo najevo, že dotyčný má vyslovený zákaz řízení.
Věc, která zavání hned několika trestnými činy, dál řeší policie.

Čtěte také: Motorkář bez helmy měl upito