Peníze si pak aktéři z bankovních účtů většinou vybírali v hotovosti. „Tímto jednáním byla způsobena škoda na DPH ve výši nejméně 262 milionů korun. Vyplacení dalších minimálně 17 milionů korun bylo zabráněno jednáním pracovníků Daňové Kobry," konstatoval Ibehej.
V listopadu 2015, kdy působil jako mluvčí tehdejšího Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality, v souvislosti s ukončením prošetřování kauzy informoval, že původně byly stíhány čtyři osoby (včetně advokáta) ve věku od 37 do 57 let. Zmínil také, že ve hře mohly být až 10leté tresty – a uvedl, že údajný hlavní organizátor byl stíhán vazebně.
Nyní Ibehej ocenil, že od otevření rozsáhlé kauzy až do pravomocného rozsudku neuplynuly ani dva roky. „Hlavní organizátor trestné činnosti přešel plynule z vazby do výkonu trestu odnětí svobody," konstatoval.

Po hledaném muži pátrá policie už rokO prověřované trestné činnosti z konce roku 2015 by rádi pohovořili s mužem, kterého hledají již rok, kriminalisté z Prahy-venkov: Jih a policisté z Říčan. Nyní se obracejí s žádostí o pomoc na veřejnost, připomněl policista Zdeněk Chalupa. Hledaným je podle jeho slov 33letý Jakub T. „V místě trvalého bydliště se nezdržuje, je nekontaktní a nejsou známy žádné informace k místu jeho současného pobytu. Na základě těchto skutečností okresní státní zástupce vydal v polovině loňského roku na muže předběžný souhlas s jeho zadržením," konstatoval Chalupa.
Jakékoli informace o hledaném muži, který má střední postavu vysokou kolem 175 cm, hnědé oči a krátké hnědé vlasy s počínající temenní pleší, uvítají policisté od všímavých občanů. „Přijme je kterákoli policejní služebna, případně je mohou telefonicky sdělit policistům na telefonním čísle 974 882 476 nebo prostřednictvím linky tísňového volání 158," konstatoval policista.
close Jakub T. info Zdroj: Policie ČR zoom_in
 

Hledaný muž možná putuje po republiceÚtočiště možná našel v hlavním městě, mohl by ale pobývat i kdekoli jinde – a dá se očekávat, že je v pohybu a putuje po republice. To příbramští kriminalisté předpokládají o 41letém Jiřím K., na kterého Okresní státní zastupitelství v Příbrami vydalo souhlas se zadržením. Je totiž podezřelý ze zanedbání povinné výživy, připomněla ve středu policistka Monika Schindlová. „Jedná se o osobu bez stálého přístřeší, využívá příležitostné práce a ubytování," konstatovala na adresu muže, který má jako trvalé bydliště nahlášenou příbramskou radnici.
Připomněla současně, že hledaný muž ví, že se o něho policie zajímá, a zařídil se podle toho. V místě bydliště se nezdržuje – to již dlouhodobě – a skrývá se: mění adresy i telefonní kontakty. Policisté věří, že při pátrání by mohly pomoci postřehy všímavých občanů. Jakékoli poznatky k muži střední postavy, který měří asi 170 cm a jeho popis připomíná hnědé oči a černé vlasy ostříhané nakrátko, je možné předat na kterémkoli policejním oddělení. A také prostřednictvím bezplatné linky 158 nebo přímo na telefonní číslo 974 879 313 (268), připomněla Schindlová.
close Pohřešovaný Jiří K. info Zdroj: Policie ČR zoom_in  

Policisté pátrají po milovníkovi rozhleden. Už od konce lednaObjevit se může kdekoli, a to nejspíš v blízkosti rozhleden; ty totiž velmi rád navštěvuje. To pražští policisté přepokládají o pohřešovaném Vladimíru H. Čtyřicetiletého muže kriminalisté hledají již od sklonku ledna. Zmizení oznámil otec, který je současně opatrovníkem syna zbaveného svéprávnosti, připomněl ve středu Jan Daněk z ředitelství pražské policie. Konstatoval, že v případě pohřešovaného nejde o jeho první odchod z domova. Z minulosti je známo, že Vladimír H. rád využívá služeb ubytovacích zařízení. Ubytovat se zřejmě může snadno i nyní: má u sebe peníze i občanský průkaz. Na lince 158 policisté přivítají jakoukoli informaci o výskytu pohřešovaného. Vladimír H. je střední postavy, měří 176 cm, má krátké černé vlasy a plnovous. „Na sobě měl šedivou zimní bundu, světlé kalhoty-kapsáče a sportovní černé boty," doplnil Daněk známé údaje.
close Vladimír H. info Zdroj: Policie ČR zoom_in  

Pervitinový pamětník putoval z úkrytu rovnou do celyK takzvané staré gardě vařičů řadí policisté 54letého výrobce pervitinu s více než 30letou zkušeností, kterého se pátračům policejního prezidia podařilo dopadnout v hlavním městě za přispění pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. Putoval rovnou do věznice – vytrvale se totiž skrýval, aby unikl devítiletému pobytu za mřížemi. Trest si má odsedět právě za nedovolenou výrobu drog, připomněla ve středu za policejní prezidium Eva Kropáčová. Detektivům se podle jejích slov podařilo zjistit, že muž vyhýbající se nástupu do vězení využíval podpory svých známých, což mu umožňovalo často měnit místa pobytu. Poslední změna se mu stala osudnou: policisté z oboru pátrání ho „vyhmátli" právě při přesunu do nového úkrytu.

Muž odsouzený za podvody se sedm let skrýval v Karibiku Pobyt v Karibiku za českou celu vyměnil na počátku týdne 52letý muž, který se ve Střední Americe ukrýval téměř sedm let. Frnkl nejen za kopečky, ale dokonce až za oceán proto, aby se vyhnul osmiletému trestu, který mu Městský soud v Praze vyměřil za rozsáhlé podvody spojené i s falšováním písemností – s paděláním a pozměňováním platebního prostředku, jak uvádí verdikt. Zdá se však, že opuštění příliš horké domácí půdy ho nepřimělo k nápravě. Vyplývá to alespoň ze slov Evy Kropáčové z policejního prezidia – i v exotickém prostředí se totiž měl po dobu svého skrývání dopouštět trestné činnosti. „Na základě velmi rozsáhlého šetření vyšlo najevo, že postupně užíval několik identit – a rovněž mimo jiné provozoval modelingovou agenturu," připomněla Kropáčová odhalení pátračů, jimž se často přezdívá „lovci lebek". „Po velmi složitých jednáních s místní policií vedené cestou Interpolu se hledaného podařilo loni 19. prosince zadržet v Panamě. O necelé dva měsíce později se pak znovu objevil doma. Za cestu sice neplatil – nebylo to ale za okolností, které by mu vyhovovaly. Do České republiky ho letecky deportovali panamští policisté. V Praze ho převzali čeští kriminalisté – a ti už se postarali o převoz přímo do věznice.

Čtěte také: Soud poslal do vězení trojici mužů za podvody na daních