Soud také rozhodl, že trest si má obžalovaná odpykat v mírnější věznici s ostrahou, ačkoli u zločinu vraždy je standardem zařazení do zvýšené ostrahy. Verdikt ale zatím není pravomocný; obě strany si ponechaly lhůty na odvolání.

Obžalovaná vinu odmítla; hovořila o napadení v opilosti, kdy obětí byla ona sama. Muž, s nímž nebylo soužití jednoduché, si zranění podle její verze musel způsobit sám - prý zřejmě kvůli tomu, že neunesl rozchod.

Hledanou ženu dokázali najít za pár minutO téhle ženě přece víme! To mohli v noci na pátek konstatovat strážníci z Prahy 6, když před půl jedenácté večer přišla zpráva o vyhlášení celostátního pátrání po mladé ženě. Dokázali jít najisto, protože jen asi o 20 minut dříve hlídka dotyčnou kontrolovala v oblasti Strahova.

Při hlídkové činnosti tam v Zátopkově ulici narazila na hlučnou dvojici, ženu a muže, která hlasitě pokřikovala. V té chvíli hlídka městské policie pouze u obou prověřila totožnost a vykázala je z místa. Když pak přišla zpráva o pátrání, nevylo náročné ženu nalézt. Strážníci ji objevili nedaleko - poblíž strahovských vysokoškolských kolejí.

Stadion pohlídají, problémy ale nečekajíUž do sobotního dopoledne budou pražští policisté dohlížet na dění v ulicích Vršovic v souvislosti s fotbalovým utkáním v Edenu. V přátelském fotbalovém mači tam SK Slavia večer hostí HNK Hajduk Split.

Třebaže zápas samotný začíná až od 19 hodin, rušno v okolí stadionu bude už podstatně dřív - doprovodný program totiž startuje již od oběda. Policie sice neočekává průvod fanoušků ani jakékoli mimořádné akce, i tak ale chystá bezpečnostní opatření, do něhož se zapojí stovky jejích příslušníků v uniformách i v civilu; nebudou chybět ani policisté se psy a na koních.

Chtěl zmizet policistům, zastavil ho nárazPod vlivem alkoholu byli bourající šofér i nabouraná řidička - i když ta jen nepatrně. To mohli v noci na pátek předpokládat pražští policisté, když hodinu před půlnocí řešili dopravní nehodu na Bohdalci. S jistotou to tvrdit nemohli.

Zatímco cizinka nadýchala hodnotu nad desetinkou promile, 38letý muž dechovou zkoušku odmítl. Alkohol z něj byl ale cítit. A už chvíli předtím na svůj jaguar upozornil, když se k autu odstavenému v Chodovské ulici přiblížili policisté z pohotovostní motorizované jednotky.

Se zhasnutými světly se rozjel a zmizel. Nedojel ale daleko; stal se účastníkem střetu tří osobních aut, který si vyžádal asi čtvrtmilionovou škodu a neobešel se bez účasti záchranářů. Okolnosti nehody zůstávají v šetření - svědci ale hovořili o zavinění řidiče auta, které přijelo se zhasnutými světly.