Teď mu za to hrozí až pětiletý pobyt ve vězení, připomněla ve středu Jana Dětská z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Západ. Dívky totiž dotyčný obtěžoval.

Od listopadu až do února dotyčný oslovoval mladé ženy na ulici a skutečně jim popřál - přitom se k nim ale necudně přitiskl. „Osahával je přes oblečení na intimních místech dolní poloviny těla," přiblížila Dětská, čeho se cizinec dopouštěl.

Počínání muže, který se za džentlmena pouze vydával, avšak ve skutečnosti zapomněl, jak se chová slušný člověk, policisté kvalifikovali jako znásilnění a výtržnictví. Z těchto přečinů byl také obviněn. „K činům se následně přiznal," poznamenala Dětská.

Sběrač kovů odvezl sloupky od chodníkuOprávněnost vyhlášky, která sběrnám druhotných surovin od března zakáže vyplácet v hotovosti peníze za vykupované železo, potvrzuje čerstvá zkušenost pražských srážníků. Ti v úterý vyjížděli do ulice U Průhonu v Holešovicích kvůli oznámení, že neznámý muž ukradl kovové sloupky oddělující chodník od parkoviště. „Naložil je vozík a odjel s nimi pryč," sděloval oznamovatel.

Dlouho hledat dotyčného strážníci nemuseli. I se sloupky ho objevili u sběrny ve Varhulíkově ulici, informoval ve středu Jan Čihák z centrály městské policie. „Na dotaz strážníků, kde sloupky vzal, muž odpověděl, že je vytrhl u chodníku v ulici U Průhonu, protože již byly částečně vyvrácené," konstatoval. Činnost samozvaného uklízeče nyní prošetřují policisté.

Kradené auto zloděj nabouralVelmi krátce si řízení užíval muž, který v noci na středu seděl za volantem vozu Volkswagen Golf, jen krátce předtím okradeného v pražských Malešicích. Při honičce s policisty vyletěl ze silnice – a nakonec skončil se zraněním v nemocnici.

Krádež policii oznámil majitel vozidla bezprostředně po jejím spáchání – na neoprávněný pohyb vozidla ho totiž upozornil elektronický zabezpečovací systém. Krátce poté odcizené auto objevila hlídka. Na signály k zastavení však řidič nereagoval a začal zběsile ujíždět – dostal se ale pouze na pomezí Malešic a Strašnic. V křižovatce ulic Dřevčická a Černokostelecká vyjel z vozovky a auto prorazilo oplocení firemního areálu. Posléze musel vůz vyprošťovat jeřáb hasičů.

Řidič to ale nechtěl vzdát ani po bouračce. Snažil se utéct po svých – a skutečně se mu podařilo zmizet. Po chvíli ale byla opodál nalezena podezřelá osoba ukrývající se v křoví. Šestatřicetiletý muž, který si stěžoval na bolesti hrudníku a potíže s dýcháním, putoval do nemocnice, kde zůstal hospitalizován.

Vysypaný náklad zatarasil starou benešovskouNeprůjezdná zůstala ve středu po ránu takzvaná stará benešovská u Jesenice na Praze-západ. Na kruhovém objezdu u nadjezdu nad Pražským okruhem se před půl osmou vysypal náklad z kamionu a frekventovaná silnice číslo 603 zůstala zatarasena obřími svazky gumových pásek, vyklouzlých z návěsu před levou postranici.

Most byl uzavřen, dokud hasiči komunikaci neuklidí. Vytvořila se dlouhá kolona, která se zmírnila po deváté hodině s oslabením ranní dopravní špičky; to však úklid ještě pokračoval. Obnovit provoz v plném rozsahu se podařilo hodinu před polednem. Způsobená škoda podle odhadů převýší 150 tisíc korun.

Smrt miminka zůstane bez trestuS pozorností médií, ale bez účasti hlavní osoby jednal ve středu Vrchní soud v Praze v kauze ženy obžalované z udušení vlastního miminka v roce 2011. Potvrdil zprošťující verdikt, kterého se žena domohla stížností k Ústavnímu soudu ČR. Podle něj nebyl prokázán její úmysl dítě zavraždit. Žena se na porod nepřipravovala – kvůli pochybnostem, zda se smrtí novorozeněte počítala, ale soud musel rozhodnout v její prospěch.