Najatý vrah pak skutečně střílel, oběť ale přežila. Ke stejnému trestu byl cizinec již odsouzen v nepřítomnosti – po loňském dopadení v Budapešti ale požádal o opakování procesu za své účasti.

Vazebně stíhaný Beriša odmítá, že by měl s kauzou cokoli společného; o peníze prý nouzi neměl a v dané době ani nebyl v Praze (staral se o svou kavárnu v Chorvatsku). Na místě podal odvolání, a tak okolnosti případu bude posuzovat i Vrchní soud v Praze. Více čtěte ZDE.

Policie zrušila pátrání po ztraceném šoféroviPátrání po řidiči autobusu, který se ztratil svým pasažérům, odvolala o víkendu pražská policie. Informace o pohřešování 35letého muže, který předminulý pátek přivezl hosty do hotelu v Praze 4, ale v úterý je už nevyzvedl k pokračování zájezdu (přičemž v hotelu zůstaly i všechny jeho věci), byly staženy z databáze osob, které hledá policie. V pondělí Iveta Martínková z ředitelství pražské policie doplnila, že pohřešovaný se v sobotu přišel přihlásit na policejní služebnu v Podolí. „Uvedl, že za jeho „zmizením" stojí problémy s alkoholem," konstatovala.

Želva odchycená v přístavu putovala do útulku
Želva odchycená v přístavu putovala do útulku.I suchozemskou želvu to může táhnout k vodě. Ukázalo se to v neděli, kdy do útulku pražské městské police volal všímavý občan, že v Přístavní ulici nedaleko holešovického přístavu našel želvu. Odchytáři, kteří plaza, jenž nejspíš utekl svému majiteli, převezli do „kočičího" útoku v Dolních Měcholupech, určili, že jde o želvu čtyřprstou, která se těší dobrému zdraví. Asijské želvy nazývané také stepní patří k nejběžněji chovaným druhům – a snadno se mohou stát útěkáři, pokud se podkopou z venkovního výběhu. V teplých a suchých dnech jim pobyt venku vyhovuje – je ale třeba mít na paměti, že v přírodě jsou zvyklé hrabat si mohutné podzemní chodby.