Když tedy nevyhrál na běžeckém kolbišti, proměnil se v zápasníka: sotva ho strážníci dostihli, snažil se je napadnout. Ani tahle disciplína ovšem nebyla pro něj vítěznou. Byl zpacifikován silou, dostal pouta - a ejhle: rázem byly na světě i doklady. Mohlo tedy dojít na ověření totožnosti - a následně i na řešení přestupku. Padla bloková pokuta ve výši 5000 korun.

Uprchlice z ústavu přišla sama domů Pátrání po hledané 13leté dívce z Prahy-východ, která se nevrátila z vycházky do diagnostického ústavu v Praze 4 (přičemž na útěku nebyla poprvé), v úterý odvolali pražští policisté. Jan Daněk z policejního ředitelství, který před pěti dny žádal veřejnost o pomoc a jakékoli informace k pobytu či výskytu hledané školačky figurující v pátrací databázi již od 11. února, nyní uvedl, že se dívka sama vrátila domů. „Je v pořádku," konstatoval.

Taxikář jezdil dál, i když přišel o papíry
Vjetím do zákazu vjezdu ve Strakonické ulici na sebe upozornil hlídku strážníků z Prahy 5 řidič, který taxikařil bez řidičáku. O odhalení z nedělního dopoledne informoval v úterý Rudolf Rubeš z centrály městské policie. Při následné kontrole dokladů šofér předložil strážníkům papíry od auta – řidičský průkaz ale ne a ne najít. „Pak si vzpomněl, že „řidičák" nemá, protože mu byl úředně vysloven zákaz řízení," konstatoval Rubeš. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu věc převzali policisté.