Agresivní mladík putoval na služebnu, protože kontrola totožnosti ukázala, že není podezřelý jen z cestování bez zaplacení. Jeho jméno figurovalo v pátrací databázi hledaných osob, protože na něj byl vydán příkaz k zatčení.

Hledaného muže prozradil stan v parkuPolicií hledaného muže objevili při běžné víkendové kontrole strážníci z Prahy 5. Dotyčný na sebe upozornil tím, že stanoval v Kinského zahradě. Stanu v parku si členové hlídky všimli při obchůzce okolí kostela sv. Michala. Nejprve mu za přestupek uložili blokovou pokutu – při následné kontrole dokladů ale vyšlo najevo, že jde o hledanou osobu. Dotyčný byl proto předveden na policejní služebnu.

Při nehodách unikly stovky litrů nafty
Masivní únik nafty likvidovali hasiči spolu se specialisty na dekontaminaci životního prostředí v noci na středu na místě havárie kamionu na západním okraji metropole. Nákladní souprava bourala půl hodiny před šestou večerní po střetu s osobním autem na silnici od Zličína na Chrášťany na Praze-západ. Zraněného muže z osobáku odvezli záchranáři do nemocnice, posádce kamionu se nic nestalo. Z nádrže tahače ale uniklo na 700 litrů nafty, která se dostala i do půdy a kanalizace. Okolnosti nehody zůstávají v šetření; podle řidiče kamionu předcházelo střetu vybočení osobního auta do protisměru.

close Noční nehoda kamionu zastavila na dvě hodiny provoz na dálnici D1. zoom_in Jasno už naopak je o příčinách bouračky kamionu s únikem 400 litrů nafty, která c úterý po půlnoci dříve blokovala cestu na Prahu po brněnské dálnici D1 na 31. kilometru u Ostředku na Benešovsku. Může za ni nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky, řekl Deníku Jakub Vinčálek ze středočeského policejního ředitelství. Nákladní kolos na zasněžené vozovce nejprve narazil do středových svodidel a od nich byl odmrštěn na svodidla u pravého kraje vozovky. Únikem nafty byl proto nejvíc zasažen odstavný pruh, specialisté také chránili nedaleký potok. Naštěstí se havárie obešla bez zranění.