První případ se odehrál v sobotu před pátou hodinou, kdy hlídka městské policie při běžné kontrolní činnosti zaznamenala, jak se Černokosteleckou řítí vysokou rychlostí osobní automobil. Policejní dodávka odbočovala na hlavní a opilý řidič v BMW ji málem smetl. Služební auto strážníků luxusní vůz jen těsně minul. Hlídka se po prudkém zabrzdění, které zabránilo střetu, vydala za podezřelým vozidlem.

„To však na další křižovatce vyjelo mimo vozovku a nabouralo do schodiště se zábradlím. Na místě se nacházel řidič a jeho spolujezdkyně, oba naštěstí vyvázli z nehody bez zranění. Sedmadvacetiletý řidič se přiznal, že se chtěl před spolujezdkyní předvést svou jízdou a jakmile spatřil vozidlo městské policie, chtěl ujet a vzápětí nezvládl řízení,“ uvedla v tiskové zprávě mluvčí pražských strážníků Michaela Teplá.

Na videu muž provinile vykládá, že si půjčil auto od kamaráda a snažil se „zamachrovat“. Byl evidentně rozhozený, mluvil o tom, že to „podělal“. Spolujezdkyně nervózně kouří. A ještě větší zoufalství propukne u řidiče BMW, když dechová zkouška naměří 1,30 promile alkoholu. „Muž uvedl, že před jízdou požil k večeři dvě piva,“ sdělila mluvčí Teplá s tím, že případ si převzala státní policie.

Zdrogovaný muž v Hostivaři obtěžoval zákazníky
V sobotu večer zasahovali strážníci z Prahy 15 v hostivařském obchodním centru, kde si zákazníci stěžovali na neurvalé chování neznámého muže, který je obtěžuje. Na místě pak městští policisté našli podezřelého, jak kolem sebe rozhazuje rukama a křičí. Okamžitě se však dal na útěk. „Byl dostižen opodál a vzhledem k tomu, že nikterak nereagoval na zákonné výzvy a pokusil se napadnout zasahující strážníky, byly proti němu použity hmaty a chvaty a nasazena služební pouta,“ řekla mluvčí strážníků Michaela Teplá. „Dotyčný ve svém agresivním jednání neustával a byl zjevně pod vlivem návykových látek. Kromě jiného strážníkům oznámil, že je voják pravdy a lásky na křížové výpravě,“ dodala mluvčí Teplá. Městská policie pak zjistila, že třiačtyřicetiletý muž má za sebou kriminální minulost. Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu, zadržený navíc byl na pervitinu. Strážníci jej převezli na psychiatrii.

Agresivní opilec se mlátil do hlavy
V neděli ráno dostali strážníci z Prahy 2 oznámení z Fakultní všeobecné nemocnice na Karlově náměstí, kde se na jednom z oddělení nacházel agresivní muž. Opilec seděl na zemi přímo v ordinaci lékaře s tržnou ránou na hlavě, zmítal se ze strany na stranu a opakovaně se snažil udeřit do hlavy. „Vzhledem k jeho sebepoškozování a snaze o zajištění bezpečnosti zdravotnického personálu, strážníci muži přiložili služební pouta a následně mu bylo ošetřeno tržné zranění,“ popsala mluvčí Teplá. Přivolaná záchranná služba rozhodla kvůli jeho špatnému psychickému stavu o převozu na nedaleké psychiatrické oddělení nemocnice. „Vzhledem k možnému nebezpečí, které by svým chováním sedmadvacetiletý muž mohl způsobit, strážníci městské policie opět asistovali zdravotníkům u jeho transportu,“ dodala Teplá.