Právě strážníci z Prahy 9 kořist hodinu po činu vypátrali - avšak už ve zcela nepoužitelném sta­vu. Po krádeži získali přesný popis ukradené světelné parády v hodnotě desítek tisíc korun i speciální krabice na její uložení, načež vyrazili do okolních ulic a pustili se do pátrání.

Po hodině kápli na hádající se čtveřici, vedle níž byla na zemi položena krabice odpovídající popisu. Uvnitř se nacházely měděné kabely - avšak již opálené. Jeden z mužů a žena se pak ke krádeži světelné pohody Vánoc přiznali. Dodatečně si tak nadělili podezření ze spáchání trestného činu.

Senior volal o pomoc, museli ho hledatHledat toho, kdo potřebuje pomoc, museli ve středu strážníci z Prahy 5. Ráno volal na tísňovou linku 156 muž bydlící ve smíchovské ulici U Nikolajky s tím, že ho probudilo bouchání a volání o pomoc. Zvuk se prý ale nese celým domem - a on nedokáže určit, ze kterého bytu vychází. Výrazně pomohl dotaz jednoho ze strážníků na to, kdo žije v bytě sám a je v seniorském věku.

Pak už vyslaná hlídka stanula přede dveřmi bytu v přízemí, kde prý bydlí starší muž. Zvonění bylo marné, klepání jakbysmet; nikdo nereagoval. Strážníci proto obešli dům, aby dovnitř nahlédli oknem. Pak už bylo všechno jasné: bylo vidět, že muž leží na zemi. Hned šlo vše ráz na ráz: přivolaní hasiči byt otevřeli a seniora se ujali záchranáři. Lékař rozhodl o převozu pacienta do nemocnice.