Byli přivoláni k osamocenému koni, který se volně toulal v Řeporyjích. Tamější Řadovou ulicí, připomněl v pondělí Jan Čihák z centrály strážníků lokalitu, které není daleko od železniční trati – a také od Pražského okruhu u Ořechu na Praze-západ.
„Zvíře se vesele procházelo po okolí – a protože hrozilo, že by mohlo dojít k dopravní nehodě, pracovníci nezraněného koně odchytili a převezli ho do útulku v Troji, konstatoval Čihák. „Nalezenec" ale v útulku dlouho nepobyl. Už v pondělí ráno se ozval majitel, že si pro koně přijede.

Navrátilce chytili hned na letištiMuže, který je podezřelý, že podvodně odebral asi 30 tisíc litrů pohonných hmot v hodnotě přesahující milion korun, zadrželi ve spolupráci s kolegy z Interpolu středočeští kriminalisté na Letišti Václava Havla Praha. O dva týdny staré akci z 21. listopadu informoval v pondělí Jakub Vinčálek ze středočeského policejního ředitelství.
„Muž byl zadržen při návratu do České republiky poté, co se pět let skrýval v zahraničí – zejména v Thajsku," upřesnil Vinčálek.
Poté, co padlo obvinění, rozhodoval kladenský soud také o vzetí do vazby. Návrhu vyhověl – a tak se podezřelý ve čtvrtek 24. listopadu stěhoval: z policejní cely přesídlil do vazební věznice.

V hořící chatě nikdo nebylDobrou zprávou je, že uvnitř nebyl nikdo nalezen. Taková informace přišla v pondělí vpodvečer z Pohoří na Praze-západ, kde plameny zachvátily horní část chaty. Do rekreační oblasti na Pohorce byli hasiči voláni v půl páté, sdělil Deníku Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů, podle jehož slov vyjely do boje s plameny posádky dvou cisteren ze stanice profesionálů v Jílovém a týmy dobrovolných sborů z Jílového a Těptína. „Zásah byl v dýchací technice dvěma vodními proudy, nasazena byla přetlakové ventilace," přiblížil počátek boje s plameny. Později hasiči ještě likvidovali plameny vysokotlakou vodou. Hodinu poté, co zazněl poplach, Holomčík konstatoval, že hasiči rozebírají zasaženou část dřevěné konstrukce chaty, po které plameny stále postupují, a vynášejí ohořelé věci. „Ohnisko bylo nalezeno v mezistropí mezi přízemím a patrem," konstatoval. Vyklízení chaty, hledání skrytých ohnisek a dohašování pokračovalo; lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu deset minut před sedmou. Na místě asistovali i zdravotničtí záchranáři, kteří pomáhali majitelce; požár pro ni znamenal značnou psychickou zátěž. Žena pak zasahujícím hasičům připravila teplé nápoje. Příčina požáru zůstává v šetření, škodu i uchráněné hodnoty hasiči odhadují shodně na 600 tisíc korun.

Čtěte také: Počty psů v útulku před Vánoci stoupají, také kvůli chlupům a štěňatům